Pite me rrathe

Pite me rrathe

Përbërësit 

6 pete

Për sos

2 vezë

150 gr gjalpe

1 gote te çajit jogurt

200ml qumësht

Hapat

Gjalpin e shkrimë pastaj ia shtojmë përbërësit e tjerë dhe i përziejmë me mikser

1 petë e shtrimë në tavolinë dhe e ndajmë në dy pjesë, i lyejmë me sos, djathë, majdanoz dhe e bëmë në formë të rolës

Mënyrën e njejtë e aplikoni të krejtë petët dhe i rëndisni në tepsi, ia derdhni sosin e mbetur

E vëni në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius derisa të pjekët

All comments

Leave a Reply