Torte me biskota

Torte me biskota

Përbërësit e tortës me biskota

3 çokollatë

2 krem qumeshti

1 Tako te gatshme

11 biskota Pettit

PËRMBI

karamel ose sos i çokollatës

qumësht

lajthi

Recetë për Torte me Biskota

Kremin e ngrohim ne nje tenxhere dhe kur fillon të vlojë ia shtojmë çokollatën për tu shkrirë.

LEXO EDHE

E shëndetshme, e njelmët – gati për 15 minuta: Tortë çokollate e mrekullueshme pa qumësht dhe pa vezë! (video)

2) Pasi të shkrihet ia shtojmë biskotat e thyer dhe takon e gatshme, pastaj menyren e njejte te renditjes e perserisim.

3) Glazurën e përgatitur e vendosim në një enë ku tani e vendosim për ngrirje.

4) Pas ngrirjës përmbi ia derdhim sosin e çokollatës të cilin e përgatitim me pak qumësht.

5) Ndërsa për zbukurim ia përdorim lajthitë.

All comments

Leave a Reply